Вросле волосся – перша допомога

Нерідко жінки стикаються із проблемою врослого волосся на шкірі. До того ж, ця проблема може виникнути на будь-якій частині тіла. 

Сучасні методи епіляції, такі як лазерна, наприклад, допомагають вмить позбавитися цієї проблеми за умови, якщо своєчасно звернутися до спеціаліста. 

Проте іноді ми не маємо можливості відвідати медичний заклад, тому варто знати, які кроки можуть бути першими для надання допомоги. 

Пропонуємо Вам ознайомитися із наступними методами:

Метод 1 – відлущування

В місці вростання волосини функціонування здорових клітин порушується, і наступає їх відмирання. Тому використання засобів для відлущування верхнього відмерлого шару може бути досить ефективним.  Для цієї процедури можна використовувати різні засоби, наприклад сіль або суміш оливкової олії та цукру. Проте слід пам’ятати, що проводити процедуру потрібно досить обережно, плавними круговими рухами. Краще виконувати процедуру протягом більш тривалого часу, але з меншою інтенсивністю. Якщо бажаний результат не досягається (волосина «сидить» в досить глибокому шарі шкіри), припиніть використання методу відлущування та спробуйте інший метод.

 

Метод 2 – використання препаратів для лікування акне 

Оскільки під час вростання волосини на шкірі утворюється ніби прищик, який до того ж іноді супроводжується накопиченням гною, досить часто застосування засоби для лікування акне, такі  як саліцилова кислота та бензоїл пероксид. Якщо Ви не маєте засобів проти акне під рукою, замість них можна використати аспірин (подрібнити та змішати із очищеною водою).  Це допомагає зменшити запалення шкіри, а у комплексі із процедурою відлущування і вивільнити врослу волосину.

 Метод 3 – компрес

Для розм’якшення шкіри використовують теплий вологий компрес на місце вростання. Компрес повинен бути обов’язково теплим, інакше Ви не досягнете бажаного результату. Зверніть увагу – якщо після десяти хвилин використання компресу шкіра не пом’якшується, волосина не виходить на поверхню шкіри, тоді для того, щоб позбутися проблеми, слід звернутися до спеціаліста (бажано до лікаря дерматолога).  

Метод 4 – голки, пінцети

Якщо Ви можете легко входити волосину за кінчик та дістати її, не пошкодивши при цьому шкіру, Ви можете використати пінцет або простерилізовану голку. Не намагайтеся «підковирнути» волосину, оскільки це тільки погіршить ситуацію. А також не порвіть волосину, щоб не залишити її частково під шкірою. 

Метод 5 – компрес із теплого молока та хліба

Цей метод є досить неординарним, проте доступним всім. Спочатку теплим (не гарячим!) молоком розм’якшіть шкіру. Далі на кілька хвилин покладіть шматок хліба, це допоможе відкрити пору. Далі за допомогою стерильної голки дістаньте волосину.  Не намагайтеся зусиллями виконувати дії, оскільки так Ви можете пошкодити шкіру. У випадку, якщо не вдасться досягти позитивного результату, зверніться до лікаря.  

Метод 6 – за допомогою яєчної мембрани

Потрібно зняти мембрану із середини яєчної шкарлупи. Далі накласти її на запалену ділянку. Після того, як мембрана висохне, обережно зняти її. За методикою волосина має присохнути до мембрани і вийти із під шкіри. Цей метод слід застосовувати у випадку, якщо на поверхні видніється кінчик волосини. 

В якості профілактики достатнього просто ретельно мити шкіру теплою водою та зволожуючим / антисептичним милом. Не рекомендується носити дуже тісний одяг на тій частині тіла, де більше всього волосся.

Іноді волоски можуть врости так глибоко, що самостійно дістати їх неможливо. Тому якщо Ви вирішуєте спробувати самостійні методи вдома, але результату немає, невідкладно зверніться до лікаря. Ви можете отримати консультацію як в медичних закладах, так і за допомогою дистанційної діагностики (послуга ТЕЛЕДЕРМ).

 Сайт Telederm   Сайт Telederm   Сайт родинки   Сайт Рубец   Сайт Гемангиома Сайт Акне